İbrahim Reisi, soykırımcı İsrail ve işbirlikçilerinin İran'a yönelik herhangi bir eyleme kalkışma gibi bir hata yaparlarsa görecekleri karşılığın öncekiyle kıyaslanamaz derecede büyük ve kapsamlı olacağını söyledi.

İran resmi haber ajansı IRNA, başkent Tahran'da Lübnan Şiileri Yüksek İslam Konseyi Başkan Vekili Şeyh Ali Hatib'i kabul eden Reisi'nin İran ile Siyonist İsrail arasındaki mücadeleye dair verdiği demeçleri yayınladı.

Reisi, İran'ın 13 Nisan'da katil İsrail'e düzenlediği misillemeyi "yalnızca Siyonist rejimin kötülüklerine karşı cezalandırıcı bir önlem" olarak nitelendirdi.

Reisi, misillemeye karşı "Herhangi bir hata yapılırsa Siyonistler ve destekçileri İran'ın gerçek ve kapsamlı tepkisinin anlamını kavrayacaklardır." tehdidinde bulundu.

İran-Siyonist İsrail mücadelesi

İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenledi.

Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde toplam 7 kişi şehit oldu.

İran, İsrail'in konsolosluk saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misillemede bulunacaklarını duyurarak 13 Nisan'da İsrail'e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlattı.

İran bazı askeri hedeflerin vurulduğunu ve operasyonun hedefledikleri amaçlara ulaştığını açıkladı.

Köy yok oldu: 2 bin kişi toprak altında kaldı Köy yok oldu: 2 bin kişi toprak altında kaldı

İsrail ise İran'ın saldırısına karşılık vereceğini bildirmesine rağmen, İsrail basını, Tel Aviv yönetiminin İran’ın hava saldırısına karşı “açık ve etkili” şekilde karşılık verme kararı aldığını iddia etmesine rağmen bugüne kadar İsrail'den misillemeye bir karşılık gelmedi.