Filistin asıllı İngiliz cerrah Sitte: İsrail, yaşanmaz bir Gazze oluşturmaya çalışıyor Filistin asıllı İngiliz cerrah Sitte: İsrail, yaşanmaz bir Gazze oluşturmaya çalışıyor

İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye bölgesinde yer alan el-Avde Hastanesi'nin çevresini bombaladı. 

Şehit sayısı 10 bin 812'ye yükseldi

  • İşgalci İsrail'in 7 Ekim'den bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şehit olan Filistinlilerin sayısı, son 24 saatte 243 artarak 10 bin 812'ye yükseldi. 

İşgalci İsrail ordusu Şifa Hastanesi'nin çevresini de bombaladı

  • İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'nin çevresine düzenlediği yoğun saldırılarda 6 kişi şehit oldu. 

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun yaralı ve hastaların yanı sıra yerinden edilmiş binlerce Filistinlilerin sığındığı Şifa Hastanesi'nin çevresini topçu ateşiyle yoğun bir şekilde bombaladığı belirtildi.

Açıklamada, İsrail ordusunun Şifa Hastanesi çevresinde "gazeteciler ve yerinden edilmişler için" kurulan iki çadırı doğrudan hedef alması sonucu 6 kişinin şehit olduğu, bazılarının da yaralandığı ifade edildi.

İsrail ordusunun 7 Ekim'den bu yana Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'ni, Nasr Çocuk Hastanesi'ni, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi şehit oldu ve yaralandı.