İç ve dış piyasayı etkileyen altın ve döviz kurundaki değişimler merakla takip ediliyor. Piyasalardaki son durumu Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş TV5 Televizyonu'nda yayınlanan Ekonomiden Yansıyanlar programında değerlendirdi. Kritik açıklamalar kaydeden Memiş, altın alacaklar için tarih verdi. 

Geçmiş haftalarda altın fiyatları için düşüş yaşanacağını kaydeden Memiş tahminlerinin doğru olduğunu kaydederek, "Beklediğimiz altın düşüşleri gerçekleşti. 1 Mayıs tarihine kadar altın alacaklar, düğün yapacaklar, altın borcu olanlar düşüşleri değerlendirmeli çünkü düşüşler çok kalıcı olmayacak" dedi. 

Prof. Dr. Kamil Yılmaz'dan iktidarın tasarruf planına tepki Prof. Dr. Kamil Yılmaz'dan iktidarın tasarruf planına tepki

İslam Memiş'in açıklamasının tamamı şu şekilde;

"Düşüşler belirsiz devam ediyor"

Genel itibariyle baktığımız zaman iyimserlik ve düşüşler çok belirsiz bir şekilde devam ediyor. Gözlerimiz Orta Doğu'dan gelecek misilleme haberlerine çevrildi. Beklediğimiz düşüşler bu hafta gerçekleşti haftaya düşüşle başlayan altın fiyatları ve gümüş fiyatlarında bu düşüşler devam ediyor.

1 Mayıs tarihine kadar altın alacaklar, düğün yapacaklar, altın borcu olanlar düşüşleri değerlendirmeli çünkü düşüşler çok kalıcı olmayacak. Altın yatırımı düşünenler elini çabuk tutmalı çünkü altın fiyatlarının seyrini Orta Doğu'dan gelecek haberler belirleyecek. Misilleme ile gelen haber ile beraber sert dalgalanan piyasa karşılımızda olabilir. Dikkat etmekte fayda var.