İzmir'deki Bayraklı Şehir Hastanesi'nde yaşanan olayda, 50 yaşındaki C.Y., kendisine yeterince ilgi gösterilmediği iddiasıyla gündüz saatlerinde pompalı tüfekle hastaneyi basmıştı. Ancak polis tarafından yakalandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

C.Y., saat 21.00 sıralarında hastaneye tekrar gelerek, iddiaya göre, C Blok Kat 9'da katliam yapacağını söyledi. Bu sırada B.G. isimli doktorun beyaz kod vermesi üzerine hastaneye polis ekipleri sevk edildi. C.Y., hastane girişinin önünde polis ekipleri tarafından yakalanarak, tekrar gözaltına alındı.

Kendisiyle ilgilenilmediğini iddia etti

Acil servis girişinin önünde polis ekipleri tarafından gözaltına alınan C.Y.'nin, ilk ifadesinde gırtlak kanseri kontrolü için hastaneye geldiğini, 12 saatte bir aspire edilmesi gerektiğini ve kendisiyle ilgilenilmediğini söylediği öğrenildi. C.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Naci Görür'den 3 ilçeye uyarı: Hiç acımadan kepçeyi vurarak yıkacaksın Naci Görür'den 3 ilçeye uyarı: Hiç acımadan kepçeyi vurarak yıkacaksın

"Suçlu kadar tedbir almayanlar ve göz yumanlar da sorumludur”

Birlik Sağlı Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada bir kişinin pompalı tüfekle İzmir Şehir Hastanesi'ne girdiğini iddia ederek “Söyledik anlamadınız. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanlarımız pompalı tüfekle rehin alınıyor gizlemeye çalışıyorsunuz. Sağlık çalışanları korkudan kendilerini odaya kapatıyorlar seyrediyorsunuz. Bir psikopat, İzmir Bayraklı şehir hastanesinin 9. katında KBB servisinde tüfekle nasıl dolaşabiliyor. 9.kata çıkana kadar güvenlik nerede? Şükür ki can kaybımız yok. Biliniz ki, suçlu kadar tedbir almayanlar ve göz yumanlar da sorumludur” ifadelerini kullandı.


(DHA)