12 Aralık 2023’de TBMM Genel Kurulunda bütçe görüşmelerinde konuştuğu esnada fenalaşan ve hastaneye kaldırılan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez 14 Aralık 2023’de yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak Hakk’a yürüdü.

Milli Görüş hareketinin önde gelen isimlerinden, Milli Görüş lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın arkadaşı ESAM Genel Başkanı Recai Kutan Saadet Partili Bitmez’in vefatına ilişkin taziye mesajı yayımladı.  Bitmez’i gençlik yıllarından itibaren tanıdığını kaydeden Kutan, “Filistin ve Kudüs davasını hep en önde tutardı” dedi.

Kutan’ın mesajının tamamı şu şekilde;

Gençliğinden beri yakinen tanıdığımız, çalışkanlığıyla, bitmeyen enerjisiyle davasına hizmet eden mücahit bir kardeşimizdi.

Saadet Partili Aydın: Başka bir İstanbul’un mümkün olduğunu güçlü bir inançla dile getiriyoruz Saadet Partili Aydın: Başka bir İstanbul’un mümkün olduğunu güçlü bir inançla dile getiriyoruz

İslâm dünyası ile ilgili yaptığı çalışmaların yanında Filistin ve Kudüs davasını hep en önde tutardı. Yönetim kurulu üyemiz Hasan Bitmez kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm camiamıza sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin. Başımız sağ olsun.

Bitmez’in vefatı, Saadet Partisi başta olmak üzere, Milli Görüş camiasını derin üzüntüye boğdu. İslam Coğrafyası da Saadet Partili Bitmez’in ebediyete intikal edişine ilişkin Saadet Partisi’ne taziye mesajları göndermeyi sürdürüyor.