Evine Sağlık Bakanlığı ve sosyal hizmet müdürlüğü ekiplerince baskın yapılıp zorla bebeğinden topuk kanı alınmasını isteyen aileye karşı, aile sosyal medyada açıklama yaptı.

Alenin sosyal medyada yaptığı açıklaması gündem oldu

Açıklamada şu ifadelere verildi:

- 6 aylık bebeğimizin topuk kanı ve aşısına izin vermedik. Topuk kanını almak için, bugün iki ekip arabası, bir Sosyal Hizmet arabası, 1 sosyal hizmet memuru, 1 hemşire, 8 jandarma personeli kapımıza geldiler bir saat kadar baskı yaptılar kapıyı aç alacağız dediler

- Sosyal Hizmet memuru olsa gerek kapıyı tekmeler gibi çaldı, dışarı çıktım. Hayırdır terörist mi basıyorsunuz 10 kişi dedim. Sosyal hizmet memuru çok baskı yaptı uzun süre tartıştık. Zorla alacağız dediler. Tamam o zaman madem alacaksınız kapıyı kırın içeri girin dedim.

- Hemşire ve Sosyal Hizmet memuru çıldırdılar adeta ama en son geri çekildiler. Jandarma muhtemelen karar çıkaracaklar gerekirse kapıyı kırarak çocuğu alacağız dedi. Haftaya tekrar geleceklermiş evde bulamazlarsa bana yakalama kararı çıkaracaklarmış.

- Çocuğum 6 aylık hiç bir aşı olmasına izin vermedik. Çünkü ilk çocuğumda her aşı sonrası hastanelik olduk. Daha sonra baktım bebeklik aşılarının felç, ölüm, otizm, ateş, zekâ geriliği gibi zararları olduğunu öğrendim. İkinci çocuğum çok sağlıklı hiç hasta olmadı Elhamdülillah.

- Sağlıklı ve 6 aylık olmuş çocuğumdan illa da topuk kanı alacağız dediler. Tüm resmi kurumlar üzerimize geliyor. Madem sağlığı düşünüyorsunuz marketlerdeki zehirli gıdaları, kimyasalları yasaklayın dedim. Sen doktor musun dedi s.h. memuru. Allah beni eksik mi yarattı dedim.

- Eşim, ben ve 5 yaşındaki çocuğum psikolojik olarak çok zor durumda kaldık. İlk çocuğum çok etkileniyor. Suçlu psikolojisine girmeye başladı. Bir daha gelirlerse çocuğumda kalıcı psikolojik etkiler bırakacaktır. Biz neyiz? Konu gerçekten bebeklerin sağlığı mı?

- Bebeğimiz 6 aylık oldu ama sakin kafayla bebeğimle ilgilenemedim bile. Sürekli baskı altındayız, mahkemeler, avukatlar, istinaflar, jandarmalar, memurlar, hastane, resmi kurum ve memur baskısı, ne yapacağımızı, nereye gideceğimizi şaşırdık. Biz neyin içindeyiz?

- Normalde ilk on kişi geldiklerinde yüzleri ile beraber video çektim daha sonra jandarma biz de emir kuluyuz dedi iknâ ettiler videoyu sildim. Video işine çok sinirlendiler. Bana bayağı bağırdılar Lâkin eşim korkuyla evin içinden bu videoyu çekmiş.

- 6 ay önce dava başladığında NTV bebeğimizi elimizden almakla tehdit etmişti. Memurlar ağlayacak gibi zor durumdaydılar. Memurlara aşırı baskı yapıldığı bariz ortadaydı. Konunun sağlık değil emir olduğunun farkındalar. Şuan başım ağrıyor, zor bir sınavdı.

- Topuk kanı vermedik diye, -Hapse atarız, -Çocuğu alırız, -Kapıyı kırarız tehditleri aldım, bir öldürürüz demediler. Bir dahaki gelişlerine kapıyı kırıp içeri girip alacaklarmış topuk kanını. Belki yeni tehditleri de o zaman savuracaklar.

CHP'li Aday ücretini ödedi, reklam yerini AK Parti kullandı CHP'li Aday ücretini ödedi, reklam yerini AK Parti kullandı

- Ayrıca hemşire bebek 18 yaşına kadar devletin malıdır. Biz ebeveynleriyiz dedik, hayır devletin dedi. Topuk kanı vermek istemiyorsanız başka ülkeye gidin dedi.

- "Amerika'da ailelere haber verilmeden yapılan topuk kanı alımı bebeklerin kök hücreleri ve DNA verileri neden ve kimler tarafından saklanıyor?"