Wonka 2023 filmi, Roald Dahl'ın klasik çocuk kitabı "Charlie'nin Çikolata Fabrikası"na dayanan bir prequel filmi ve dünyaca ünlü çikolata fabrikasının sahibi olan Willy Wonka'nın gençliğine odaklanıyor.

Filmin başrolünde, Timothée Chalamet yer alıyor. Chalamet, Gene Wilder ve Johnny Depp'ten sonra Wonka karakterine hayat veren üçüncü oyuncu olacak. Filmin diğer önemli oyuncuları arasında Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Olivia Colman ve Jim Carter yer alıyor.

Filmin yönetmenliğini Paddington 2 filmiyle tanınan Paul King üstlenirken, senaryosunu ise Simon Farnaby ve King birlikte kaleme aldı.

Filmin ilk fragmanı 12 Temmuz 2023'te yayınlandı. Fragman, filmin renkli ve fantastik dünyasını gözler önüne seriyor.wonka

Wonka Filminin Konusu
Film, baş karakterin gençlik yıllarına, çikolata fabrikasını açmadan önceki maceralarına, sonra fabrikasını kurmasına ve Umpa Lumpalarla tanışmasına kadar uzanan bir dönemi anlatıyor. 

Filmin Roald Dahl'ın sevilen karakterinin gençliğine odaklanan yeni bir anlatım olarak, izleyicilerden büyük ilgi görmesi bekleniyor. Ayrıca ikonik baş karakterin hayatını farklı bir bakış açısıyla ele alması ve izleyicilere yeni bir deneyim sunması da beklentiler arasında. 

Uşak Merkez ilçede kaç mahalle, kaç köy var? Uşak Merkez ilçede kaç mahalle, kaç köy var?

Wonka Filminin Vizyon Tarihi
Wonka, Türkiye'de 15 Aralık 2023'te vizyona girecek.