Başta yakıt olmak üzere iğnede ipliğe gelen zamlar, vatandaşın ekmeğine de uğradı. İstanbul’da İTO üyesi fırınların ekmek fiyat tarifelerinin belirlenmesi için İTO'nun Kasım ayı meclis toplantısında oylama yapıldı ve 200 gram ekmeğin fiyatı 8 TL'ye yükseltildi. 

Ekmeğe yapılan bu zam gözleri İBB Halk Ekmek'e çevirdi. Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, yükselen üretim maliyetlerine rağmen halk ekmeğe zam yapmayarak 5 TL'den satmaya devam edeceklerini açıkladı. 

İPA duyurdu: Kredi kartı sahibi olan İstanbulluların yüzde 8,8’i kredi kartı borcunu hiç ödeyemiyor İPA duyurdu: Kredi kartı sahibi olan İstanbulluların yüzde 8,8’i kredi kartı borcunu hiç ödeyemiyor

'Maliyete rağmen zam yok 

İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla halk ekmeğe zam yapmayarak 5 TL'den satmaya devam edeceklerini açıkladı. Nama'nın paylaşımı şöyle: 

"Yükselen maliyetlere rağmen ekmeğe zam yapmayacağız. Halkımızın yanında olmak için sağlıklı ekmeği 5 TL’ye İstanbullu hemşehrilerimize ulaştırmaya devam edeceğiz." 

Editör: Melisa Aykaç