Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklama yaparak İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

CHP'li Toprak: TBMM'nin anayasal yetkisi ve görevi olan "vergi salma hakkı" CB Erdoğan'a devredilecek CHP'li Toprak: TBMM'nin anayasal yetkisi ve görevi olan "vergi salma hakkı" CB Erdoğan'a devredilecek

İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti'ye katıldı. Hatipoğlu'na rozetini, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesi taktı.

AK Parti'nin milletvekili sayısı 264'e çıktı

İdris Nebi Hatipoğlu'nun partiye katılmasıyla AK Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 264'e yükseldi.

İYİ Parti’den istifasını böyle duyurmuştu

Hatipoğlu, İYİ Parti'den istifa açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

"Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile genel seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i de bilgilendirerek İYİ Parti'den istifa ediyorum."

İttifak açıklaması gündem olmuştu

Nebi Hatipoğlu, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada yerel seçimlerde AK Parti ve MHP ile ittifak yapabileceklerini belirterek şöyle konuşmuştu:

''Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor, oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir.''