Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısının son 24 saatte 243 artarak 10 bin 812 olduğunu; ölenlerin 4 bin 412'sinin çocuk, 2 bin 918'inin kadın olduğunu belirtti.

İşgalci İsrail'in saldırdığı Gazze'de yaralanan baba ve oğul, hastanede yatak bulunamadığı için yerde yan yana tedavi edildi. Babasıyla yerde edilen çocuğun sözleri ise yürekleri dağladı. "Ey kainatın Rabbi sadece babam kaldı. Babamla ölüme bile giderim" dedi. 

İsrail ordusu son 3 günde 8 hastaneyi doğrudan bombaladı

Gazze'deki hükümet, İsrail ordusunun son 3 günde 8 hastaneyi doğrudan bombaladığını, saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana 18 hastanenin hizmet dışı kaldığını belirtti.

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, bölgedeki duruma ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İşgalci İsrail güçleri, Batı Şeria'da 2 Filistinliyi şehit etti İşgalci İsrail güçleri, Batı Şeria'da 2 Filistinliyi şehit etti

Maruf, İsrail güçlerinin dün gece Şifa Hastanesinin avlusunu, kısa süre önce de Nasr Hastanesinin girişini vurduğunu aktardı.

Filistinli yetkili, İsrail ordusunun son 3 günde 8 hastaneyi doğrudan bombaladığını, saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana 18 hastanenin hizmet dışı kaldığını ifade etti.

İsrail'in, hastaneleri bombalamasının ve onları askeri hedeflere dönüştürmesinin uluslararası hukuka göre "savaş suçu" olduğunu vurgulayan Maruf, korunması gereken bu tesislere yönelik saldırılar sonucu onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını kaydetti.