Saadet Partisi Saadet Partisi Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyesi Fesih Bozan, "Ah Hasan Başkanım Ah!" başlıklı yazı kaleme aldı.

Gönlümüze sevgini, acını ve kor ateşini bıraktın gittin

Ah Hasan Başkanım ah! çok erken oldu çok,

Bizi çok erken, öksüz ve yalnız bıraktın, Hasan Başkanım.

Daha nice doğruları ve hakikatları haykırmaya devam edecektin…

Giderken omuzundaki ağır yükü, omuzlarımıza bıraktın gittin. Yükünle yükümüz daha da ağırlaştı, sorumluluğumuz daha da artı farkındayız.

Evet bu davada yıllardır, her zaman ve her şartta, inanç, azim, samimiyet, gayret ve fedakarlığına şahitlik ettiğimiz, fitne, fesat, fırtına ve kasırgaların estiği dönemlerde bile davasında millim sapmayan, Genel Başkan Yardımcımız ve Kocaeli Milletvekilimiz dava adamı, Hasan Bitmez Başkanımız hakka yürüdü.

Hasan Başkanım, mücadele ve hizmet dolu, onurlu ve şerefli bir hayatınla, dava adamlığına yaraşır bir hayat sürdürdüğüne ve “Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz.” Hadis-i şerifi sırrınca senin ölümünle hepimiz bir kez daha buna şahitlik ettik.

Hasan Bitmez Başkanım, mücadele ve hizmet adamı olarak davanda milim sapmamış gömlek değiştirmemiş, aksine gömlek değiştirmiş olanların, gözünün içine baka baka hakkı, doğruyu ve gerçekleri haykırmış, onlara ikaz ve uyarı görevini yapmış, samimi bir müslümandın. Hepimiz buna şahidiz.

Son güne nasıl bir kapanış ve son sayfaya nasıl bir mühür vurdun da gittin! Mesaj dolu, ikaz dolu. Ya Rabbi, hepimiz buna şahidiz.

Saadet Partisi, bilgi ve tecrübe sahibi, bir hizmet ve mücadele adamını, TBMM üretken ve doğruyu hiç çekinmeden söyleyebilen özgür bir üyesini, Türkiye dürüst, emin ve liyakat sahibi bir devlet adamını kaybetti

Hasan Başkanım, takdiri ilahi, imtihan süren bu kadarmış…

Elbette bu davada Hasanlar Bitmez ve bitmeyecek. Hepimiz Hasanlar olacağız ve bu bayrağı bıraktığın yerden alıp en yükseklere taşımak için mücadeleye devam edeceğiz.

Son nefesine kadar, hakkı, gerçekleri, mazlumun mağdurieyetini haykırdığına ve birilerinin maskelerini bir bir düşürdüğüne şahidiz. Şahadetin kutlu olsun, güzel insan.

Mekanın cennet, makamın âli olsun.

Muhterem ailesinin, camiamızın ve aziz milletimizin başı sağ olsun!

Allah (cc) bizleri Cennetinde buluştursun inşaallah.

Vesselam