1 hafta telefona bakmazsanız çok şey kaybedersiniz. Fakat 10 yıl bakmazsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Twitter gündemi 2 saate bir değişiyor. Ülke gündemi günde 1 değişiyor. 1 hafta telefona bakmazsanız çok şey kaybedersiniz. Fakat 10 yıl bakmazsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Gündemin bu kadar hızlı değişiyor olması sadece toplumun geneline gereksiz bilgi bombardımanına tutmaya yarıyor. Onun dışında değişen bir şey var mı? Aynı şeyleri yapıp aynı sonuçları almaktan öteye gidemiyoruz. Filhakika durumlar stabil…

Gazze’deki savaş başlayalı 200 günden fazla oldu. Hükümetimiz mitingler düzenleyip asıp kesme işini hafiften başlayıp dozunu artıra artıra devam etti. Katliamı yapan sözde devletle de ticaretini kesmedi.
 

Bir taraftan Galata Köprüsü’nde Sultanahmet meydanında Saraçhane parkında eylemler düzenleyip bir taraftan da jet yakıtından tut da çelik tele kadar birçok ürünü Türkiye limanlarından yola çıktı. 6. Ayda toplumsal baskıdan dolayı ticaret durduruldu dendi ama bu sefer Azerbaycan gibi, Yunanistan gibi komşu ülkeler üzerinden ticarete devam edildi.
 

İktidar yetkilileri açıktan İsrail’i desteklemiyor hatta Filistin için mangalda kül de bırakmıyorlardı ama Filistin için hiçbir şey yapmazken İsrail’in tedarik zincirini de bozmadılar.

İşte bunun tam adı: Eyyam…

Eskiden de eyyamın çeşitli örneklerini görüyorduk. Lakin bu sefer racon da kalmamış. Eyyamın raconu olur mu demeyin. Olmadığını görmek olduğunu görmekten daha kötü.

Omurganın olduğu yerde eyyama, eyyamın olduğu yerde de omurgaya yer yoktur. Hangisini seçersek seçelim raconuna göre yapmakta da fayda var. Sonuçta her zaman herkeste omurga beklemek boş hayal ama eyyamı raconuna göre görmek hakkımız 😊

Eskilere özlem duyuluyor ya hep… Bence eskiye değil eski zamandaki iş yapış şekline yani racona özlem duyuluyor.

Raconumuzu kaybetmeyelim, dürüstlükte de eyyamda da